Tajni gradovi i NLO lokacije: Ovo su Gugl mape koje NE SMETE DA VIDITE


Neke oblasti koje su mapirane na "Google Earth" i "Google Maps" mogu biti zamagljene na zahtev, ali neke od njih nestale su bez dovoljno dobrog razloga. Ovo uključuje delove Valensije na Filipinima i rafineriju nafte Sazhalombatu u Mađarskoj. Prema teoretičarima zavere sledeća zatamnjena i obrisana mesta zapravo su tajne lokacije NLO.

Granica Vašingtona i Oregona
Foto: Google Maps / Promo
Kontroverzni Haarp (High Frequency Active Auroral Research Program) nalazio se u blizini ganice između Vašingtona i Oregona. Vazdušne snage Amerike ugasile su postrojenje koje je proučavalo jonosferu 2014. gdoine. Teoretičari zavere su verovali da je Haarp dizajniran da kontroliše vreme, a neki su čak smatrali da je to mesto za testiranje NLO, piše Dailymail.
Tajni grad, Rusija
Foto: Google Maps / Promo
Jedna oblčast u sibirskoj tundri gusto je zamagljena na Gugl mapama, a niko ne zna zbog čega. Najbliži grad ovom mestu je Egvekinot, prvi sused Aljaske preko Beringovog moreuza. Rusima je 1986. gdoine reklo da se u toj oblasti nalaze destine gradova zatvorenog tipa sa oko milion stanovnika.
Gradovi uz svoja imena imaju i brojeve, kao što je Arzamas-16, koji je bio dom nuklearnih inženjenara koji su ukonuli američki nuklearni monopol.
Zatvor Portlis u Irskoj
Foto: Google Earth / Promo
Zatvor Portlis u Irskoj strogo je čuvano mesto na kom kaznu odslužuju neki od najopasnijih kriminalaca ove zemlje. Iako nije zamagljen na mapi, na zumiranoj fotografiji se vidi da se boje ne poklapaju sa okruženjem zatvora. To je tako zbog toga što "Google Earth" prikazuje fotografiju starog zatvora, možda d aniko ne bi mogao d apobegne iz novog.
Farska ostrva, Danska
Foto: Google Maps / Promo
Farska ostrva su konstitutivni deo Danske koji se sastoji 18 vulkanskih ostrva i nalazi između Islanda i Norveške. Veliki deo ovih ostrva ne postoji na guglovim mapama, uključujući i ostrvo Vagar, na kom je bila vojna baza iz Drugog svetskog rata. Nikome nije jasno zbog čega su delovi ovih ostrva, na kojima ćivi 50.000 ljudi, zamućeni, ali se pretpostavlja da se radi o ribarskim pravima.
Rafinerija nafte Sazhalombata u Mađarskoj
Foto: Google Maps / Promo
Rukovodstvo rafinerije tražilo je od Gugla da oboji teritoriju na kojoj se rafinerija nalazi u zelenu boju i da obriže zgrade i objekte koji se nalaze na tom području, ali niko ne zna zbog čega.
Kantega, Nepal
Foto: Google Maps / Promo
Himalajski vrh Kantega, poznat i kao Snežni prevoj, glavni je vrh Himapaja u Nepalu i visok je 6.782 metra. Njega je "Google Earth" zacrnio bez objašnjenja, iako ima onih koji tvrde da je u pitanju greška u sistemu.
Vazdušna baza Volkel u Holandiji
Foto: Google Maps / Promo
Prema bivšem holandskom premijeru Ruudu Lubesru, u bunkerima Volkela nalaze se 22 nuklearne bombe. One su tamo smeštene šezdesetih godina, a Volkel se ne može jasno videti na mapama Gugla.
Brana Kiovi u Južnoj Karolini
Foto: Google Maps / Promo
Brana Kiovi i istoimeno jezero u Južnoj karolini zamagljeni su na Guglovim mapama na zahtev. Skrivena oblast zauzima prostor dug 42 kilometra i širok skoro pet kilomera.
Valensija, Filipini
Foto: Google Maps / Promo
Deo grada Valensije na Filipinima zamagljen je, ali se smatra da je to Guglova greška. U gradu živi 18.000 stanovnika, zbog čega je posebno sumnjivo to što je skriven.

Коментари